ویپ چیست؟

ویپ چیست؟

ویپ چیست؟

ویپ چیست؟

"<yoastmark

ویپ وسیله ای است که در آن مایه ای خاص با طعم های مختلف به بخار تبدیل شده و پس از استفاده از آن حس کشیدن سیگار و قلیان به فرد دست میدهد.
در اصل در دستگاه های ویپ به جای سیگار و قلیان هیچگونه آتشی در کار نیست.

در دستگاه های ویپ با استفاده از گرما دهنده مایع درون آن به بخار تبدیل میشو:

این بخار حس سیگار و قلیان را به فرد می دهد.
به آن مایعی که در دستگاه ویپ به بخار تبدیل می شود جویس یا ایجوس گفته می‌شود. جویس ها در طعم های مختلف همچون انواع میوه ها و یا طعم هایی نزدیک به سیگار و قلیان مورد استفاده قرار می گیرند جویس ها دارای دو نوع نیکوتین دار و غیر نیکوتین هستند اما بیشتر افرادی که از دستگاه های ویپ استفاده می‌کنند از جویس های نیکوتین دار استفاده می‌کنند.
پیشنهاد می شود اگر می خواهید از ویپ به عنوان وسیله ای برای ترک سیگار و یا قلیان استفاده کنید در ابتدا از جویس های نیکوتین دار استفاده کرده و پس از گذشت مدت زمانی جویس های بدون نیکوتین را مورد استفاده قرار دهید این امر باعث می‌شود که عادت استفاده از سیگار و قلیان و یا به عبارتی نیاز بدن برای نیکوتین از کم شده و به راحتی بتوانید سیگار و قلیان را ترک کنید.
مواد اصلی تشکیل دهنده جویس ها از پلی پروپیلن گلیکول، گلسیرین، آب و طعم دهنده ها تشکیل شده اند.

استفاده از ویپ یا بعبارتی ویپینگ چه حس و حالی را به ما میدهد؟

کشیدن ویپ برخلاف کشیدن سیگار احساس سنگینی در گلو و ریه ها ایجاد نمی کند.

چرا که به جای دود، بخار است که وارد ریه ها می شود‌. دود ناشی از ویپ برخلاف دود سیگار هیچگونه بوی نامطبوعی ندارد، از همین جهت می‌توان آن را در محیط های سربسته همچون خانه، محیط کار، ماشین و یا در مکانهای عمومی استفاده کرد برای افرادی که میخواهند سیگار استفاده کنند و به خاطر بوی بد آن دچار عذاب وجدان می‌شوند استفاده از ویپ یک جایگزین مناسب است.

آیا از نظر علمی دستگاه ویپ و سیگار بهتر است؟

در طول دو سال گذشته تحقیقات زیادی در رابطه با ویپ و مضرات و فواید آن صورت گرفته است.  اما به صورت قطعی و علمی نمی توان در رابطه با مضر بودن آن نظر داد‌.

ویپ چیست؟

تحقیقات انجام شده نشان می دهند که ویپ نسبت به سیگار تا ۹۵ درصد خطرات دود سیگار و قلیان را کاهش می دهد.

بعضی دیگر از تحقیقات عنوان می‌کنند:

یکی از مهمترین فواید دستگاه ویپ نسبت به سیگار این است که در دستگاه ویپ، هیچگونه آتش و یا سوزاندن کاغذی در کار نیست.

این بدین معنی است که بسیاری از سموم حاصل از سوختن آتش و کاغذ در دستگاه ویپ حذف شده است.

با افرادی که از ویپ به جای سیگار و قلیان استفاده میکنند صحبت کردیم و این نتایج حاصل شد:

آنها مدعی هستند که پس از استفاده از دستگاه ویپ و ترک سیگار حس سنگینی صبحگاهی گلو، نفس تنگی، سرفه و مشکلات ریوی به مقدار چشمگیری در آنها کاهش یافته است.

این موضوع نشانگر کمتر بودن ضرر ویپ نسبت به سیگار و قلیان است.

سوال متداولی که برای بسیاری مطرح است این است که آیا برای دستگاه ویپ دائماً باید هزینه کنیم یا فقط یک بار هزینه بردار است؟

ویپ چیست؟

دستگاه های ویپ چندین بار مصرف هستند و فقط یکبار باید آن را خریداری نمایید، موارد مصرفی در دستگاه های ویپ در اصل فقط همان جویس ها هستند که باید خریداری نمایید و هر از چند گاهی نیاز به تعویض کارتریج دستگاه میباشد، پس به این نتیجه میرسیم که استفاده از ویپ نسبت به سیگار و قلیان صرفه اقتصادی هم دارد با توجه به گران شدن روز افزون سیگار بحث اقتصادی نیز به دغدغه‌ای برای مصرف کنندگان سیگار تبدیل شده است.

طریقه استفاده از دستگاه های ویپ به این صورت است که ابتدا باطری موجود در دستگاه ویپ را شارژ نموده (ظرفیت باطری در دستگاه های مختلف متفاوت است)، مایع جویس را بر اساس سلیقه خود در مخرن آن میریزید و از آن کام میگیرید، بخار حاصل از جویس وارد ریه شده و آن را به بیرون هدایت می کنید با تکرار این کار همانند کشیدن سیگار، نیکوتین بدن تامین می شود.

جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با واتساپ ما از طریق شماره 09058022447 در ارتباط باشید.

جهت مشاده محصولات ویپرسو ایران بر روی این لینک کلیک کنید.

ویپ چیست؟

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم